James Ottewill Kierownik naukowy w Korporacyjnym Centrum Badawczym ABB

James Ottewill jest kierownikiem naukowym w Korporacyjnym Centrum Badawczym ABB w Krakowie.

Pochodzi z Londynu, w latach 2002-2009 studiował inżynierię na Uniwersytecie w Bristolu. Ukończył studia licencjackie w 2005r. a następnie uzyskał stopień doktora przy wsparciu Jaguar Land Rover w 2009r.

Od 2009r. pracuje dla ABB w Korporacyjnym Centrum Badawczym w Krakowie. Bierze udział w głównych projektach związanych z badaniami przemysłowymi jako project manager i kierownik techniczny. Prowadzi szereg międzynarodowych projektów badawczych dla ABB i klientów z różnych sektorów przemysłowych. Jego główne obszary badawcze obejmują wdrożenie obecnych trendów w technologii takiej jak Industry 4.0, w szczególności rozwój nowych podejść do monitorowania działania aplikacji takich jak Oil & Gas, Solar. Lokalnie koordynuje udział polskiego oddziału ABB w projektach Unii Europejskiej, współpracując z uniwersytetami i firmami na całym świecie.

Dr Ottewill to dyplomowany inżynier (Chartered Engineer) z Wielkiej Brytanii i członek brytyjskiego Stowarzyszenia Inżynierów (Institution of Mechanical Engineers).

Interesuje się sportem (przede wszystkim piłką nożną i sportami motorowymi), muzyką i podróżami (szczególnie do pięknych miejsc w Polsce).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>