Partnerzy

Lista partnerów Polish-Swiss Innovative Day 2016

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, niedotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 180 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce. Aktualna lista członków jest dostępna na www.swisschamber.pl.

Misją Izby jest budowa sprzyjających warunków dla rozwoju polsko-szwajcarskich kontaktów gospodarczych. Cele to:
– Wspomaganie działalności biznesowej firm członkowskich,
– Reprezentowanie szwajcarskich inwestorów w Polsce i polskich w Szwajcarii
– Promocja i wspomaganie polsko-szwajcarskich stosunków gospodarczych
– Kształtowanie pozytywnego wizerunku wokół inwestycji szwajcarskich w Polsce i polskich w Szwajcarii

PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową, która od 15 lat wspiera rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Celem działania PARP jest rozwój małych i średnich firm – powstawanie nowych podmiotów, podnoszenie kwalifikacji i wzrost potencjału, wzmocnienie pozycji konkurencyjnej w oparciu o innowacyjność i nowoczesne technologie, kształtowanie przyjaznego otoczenia biznesowego, tworzenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Realizując działania wspierające przedsiębiorców (a także: instytucje otoczenia biznesu, jednostki samorządu terytorialnego, państwowe jednostki budżetowe, uczelnie), PARP korzysta ze środków budżetu państwa oraz funduszy europejskich. Zarówno w okresie przedakcesyjnym, jak i po wejściu przez Polskę do Unii Europejskiej, PARP oferowała przedsiębiorcom wsparcie finansowe, szkoleniowo-doradcze i informacyjne. Do 2015 r. Agencja była odpowiedzialna za realizację działań w ramach trzech programów operacyjnych: Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki oraz Rozwój Polski Wschodniej, a dodatkowo programów perspektywy 2014 – 2020: Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia oraz Wiedza, Edukacja i Rozwój.

Greater Geneva Berne area

Greater Geneva Bern area (GGBa) jest oficjalną agencją ds. promocji inwestycji w Szwajcarii zachodniej. Jej misją jest wspieranie zagranicznych przedsiębiorstw w zakładaniu działalności gospodarczej w regionie możliwie jak najsprawniej i jak najszybciej. Agencja GGBa zapewnia wraz z bogactwem wiedzy o rynku lokalnym i doświadczeniem wsparcie dostosowane do potrzeb na każdym etapie procesu, od ewaluacji potencjanej lokalizacji do finalizacji najdrobniejszych szczegółów. Takie wsparcie agencja zapewnia nieodpłatnie oraz na zasadzie poufności. Od czasu powstania w 2010 roku, agencja GGba z sukcesem doradza ponad 350 inwestorom, którzy uznali, że zachodnia Szwajcaria oferuje najlepsze warunki na rozwój biznesu. Agecja GGBa prowadzi działalność na polskim rynku w celu odnalezienia przedsiębiorstw cieszących się projektami o wysokiej wartości dodanej, dla których Szwajcaria mogłaby zaoferować korzystne środowisko operacyjne.

Switzerland Global Enterprise

Switzerland Global Enterprise (S-GE) z siedzibą w Zurychu jest oficjalną Szwajcarską Organizacją ds. Wspierania Handlu i Inwestycji. Swiss Business Hub Poland reprezentuje Switzerland Global Enterprise w Polsce. Oferujemy swoje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom ze Szwajcarii i Lichtensteinu pomagając im w rozpoczęciu i rozwoju ich działalności biznesowej na terenie Polski. Swiss Business Hub Poland, dzięki lokalizacji przy Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie, korzysta z szerokiej sieci kontaktów i wiedzy ekspertów. Małe i średnie przedsiębiorstwa szwajcarskie mają dzięki temu możliwość bezpośredniego dostępu do najważniejszych polskich instytucji i organizacji ekonomicznych, społecznych, politycznych, naukowych i kulturalnych.
Swiss Business Hub Polska to również pierwszy adres do kontaktu dla polskich firm zainteresowanych inwestycjami w Szwajcarii. Udzielamy informacji o zaletach Szwajcarii jako lokalizacji na prowadzenie działalności gospodarczej oraz posiadamy wiedzę na temat gospodarki i otoczenia biznesowego w Szwajcarii. Ponadto, chętnie pomagamy w nawiązywaniu kontaktu z ważnymi instytucjami, organizacjami oraz ekspertami w Szwajcarii.

Franke

Od ponad 100 lat marka Franke jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Franke jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji, która wyróżnia zlewozmywaki i baterie, ale także okapy, płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów, produkowane przez firmę. Franke, z główną siedzibą w Aarburgu (Szwajcaria), posiada 72 oddziały zatrudniające około 9 tysięcy pracowników w 37 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku, ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i znaczący udział w krajowym rynku zlewozmywaków.

Jura

Od 1931 roku szwajcarska firma JURA rozwijała innowacyjne i ekskluzywne urządzenia do użytku domowego. Jako pionier w branży automatycznych ekspresów do kawy JURA od połowy lat 80-tych jest głównym graczem w sektorze automatycznych ekspresów do kawy. Aktualnie firma tworzy kompleksowe rozwiązania zarówno w segmencie urządzeń domowych jak i profesjonalnych urządzeń do biur i sektora gastronomicznego.

VISIONAPARTMENTS

Założona w 1999 roku w Szwajcarii firma VISIONAPARTMENTS specjalizuje się w wynajmie w pełni wyposażonych, stylowych apartamentów o wysokim standardzie w najlepszych lokalizacjach. Firma VISIONAPARTMENTS powstała jako niewielki startup i w krótkim czasie urosła do rangi lidera na szwajcarskim rynku. VISIONAPARTMENTS konsekwentnie prowadzi ekspansję zarówno na rodzimym rynku, jak i za granicą. Obecnie firma skupia trzy marki: VISIONAPARTMENTS, pod którą oferuje wynajem ekskluzywnych apartamentów w tętniących życiem centrach europejskich metropolii, VISIONVILLAS, oferujące luksusowe wille oraz VISIONDESIGN, czyli sprzedaż internetową mebli, elementów wyposażenia wnętrz i akcesoriów, w większości własnego projektu.

Stadler Rail

Grupa Stadler Rail to dostawca systemowych rozwiązań w dziedzinie pojazdów szynowych dostosowanych do potrzeb odbiorców, z 75-letnim doświadczeniem w ich konstruowaniu i produkcji. Firma zatrudnia 7000 pracowników w zakładach w Szwajcarii (siedziba w Bussnang), Niemczech, Hiszpanii, Polsce, Czechach, Holandii, Algierii, we Włoszech, na Węgrzech, Białorusi oraz w Australii i USA. Stadler oferuje szeroką gamę pojazdów szynowych takich jak tramwaje, pojazdy kolei lekkich, wagony metra, pociągi regionalne, intercity, a także pociągi dużych prędkości. Firma produkuje również lokomotywy liniowe, manewrowe i wielosystemowe, w tym spalinowo-elektryczną lokomotywę o największej mocy w Europie oraz wagony pasażerskie. Jest także wiodącym światowym producentem pojazdów z napędem na koło zębate.

Roche

Roche Polska dostarcza szeroką gamę leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia i choroby zakaźne. Strategia Roche koncentrująca się na medycynie personalizowanej ma na celu dążenie do dostarczania leków, które przyczynią się znacząco do poprawy zdrowia, jakości życia oraz przedłużenia życia pacjentów. W Polsce działa także Globalne Centrum Rozwiązań IT Roche, tworzące aplikacje dla procesu rozwoju leków.

IMD

IMD – to robi różnicę
Szkoła Biznesu IMD jest liderem w edukacji typu Executive i uznaną instytucją w obszarze rozwoju globalnych liderów.
Nieprzerwanie od 2012 roku zajmujemy 1-sze miejsce w kategorii otwartych programów edukacyjnych w Globalnym Rankingu Szkół Biznesu opracowywanym przez Financial Times. Społeczność naszych Alumni to ponad 100 000 osób na całym świecie. Co roku 120 globalnych organizacji wybiera IMD jako partnera w opracowaniu szytych na miarę programów rozwojowych. Co roku ponad 8000 menedżerów wyższego szczebla (executive level) z ponad 90 krajów bierze udział w naszych programach edukacyjnych.
Nasza Szkoła w 100% koncentruje się na rozwoju liderów w oparciu o praktyczne wyzwania i doświadczenia; oferuje szwajcarską doskonałość i elastyczne, dopasowane do kontekstu i potrzeb naszych Partnerów podejście. Pracujemy z naszymi Partnerami – osobami indywidualnymi, zespołami i organizacjami – aby pomóc im rozwiązać problemy; zbudować kompetencje i przygotować się na przyszłe wyzwania.
Zarządzamy IMD jak biznesem, a nie instytucją akademicką – stąd nasze ciągłe dążenie do tworzenia wartości dla klientów.
Nasza Kadra Profesorska to osoby, które łączą dyscyplinę badawczą, są innowatorami w swoich dziedzinach, współpracują z biznesem i posiadają bogate doświadczenie praktyczne.
W IMD inwestujemy także w badania, dzięki czemu dostarczamy społeczności akademickiej i biznesowej nową wiedzę i punkty widzenia. Raport „IMD World Competitiveness Yearbook” to wiodąca publikacja w temacie konkurencyjności państw świata – opracowywana i publikowana przez IMD od 1989 roku. Oferujemy także wiele autorskich narzędzi, m.in. Global Leader Index, w którym menedżerowie mogą ocenić swoje profile przywódcze. Nasi Profesorowie od wielu lat publikują książki, które stają się globalnymi bestsellerami w dziedzinie zarządzania.
Główna siedziba IMD mieści się w Lozannie, w Szwajcarii. Posiadamy także Centrum Edukacji Executive w Singapurze.
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.imd.org

Billennium

Billennium jest polską Firmą, która od ponad 13 lat rozwija innowacyjne usługi i produkty w obszarze IT.
Mamy ambicję zmieniać sposób, w jaki ludzie pracują i żyją, tworząc innowacyjne rozwiązania IT przynoszące radość i korzyść Klientom, a także nam samym.
Nasze działania przyczyniają się nie tylko do oszczędności finansowych, ale również poprzez promowanie idei minimalizacji zużycia papieru w firmach, mają pozytywny wpływ na środowisko.
Posiadamy bogate doświadczenie w zarządzaniu obszarami IT międzynarodowych korporacji oraz zespoły doświadczonych team liderów i projekt managerów.
Projekty i usługi IT realizujemy w Polsce, na terenie UE, a także w USA. Obecnie zatrudniamy ponad 350 specjalistów i posiadamy 4 oddziały w kraju: Warszawa – Centrala, Lublin – Centrum SMQA, Olsztyn i Bytom.
Jesteśmy certyfikowanym złotym partnerem Microsoft. Nasze projekty prowadzimy w oparciu o standardy: ITIL, ITSQB, PMI. Posiadamy certyfikat ISO 9001.